Dünyanın En Şifalı Suları Türkiye’de

Türkiye’de bin 300 termal kaynak var. Peki hangi kaynaklar nerede? Nasıl gidilir,  nerede kalınır ve hangi kaplıca hangi hastalığa iyi gelir?  Araştırdık, sizlerle paylaşıyoruz.

Dünyada sağlık turizminin önemi giderek artıyor. Sağlık turizminin önemli dallarından biri olan kaplıcalara da sıkça ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Türkiye’de coğrafi yapısı ve iklimi dolayısıyla çok sayıda kaplıca bulunduruyor. Her yıl ülkemizde çok sayıda ziyaretçi geliyor. Araştırmalara göre, kaynak zenginliği açısından Türkiye, dünyadaki ilk 7 ülke arasında yer alıyor. Bir bakıma Türkiye termal turizmin cenneti olarak adlandırılıyor.

Fiziksel ve kimyasal özellikleriyle dikkat çekiyor

Ülkemiz termal sularının, hem debi ve sıcaklıkları hem de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleriyle Avrupa’daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşıyor. Eriyik maden değeri açısından yüksek, kükürt,  radon ve tuz bakımından da zengin. Anadolu’da tarihe dayanan özellikleri ile halk arasında sayfiye kültürü durumuna gelen jeotermal merkezlerin bazılarında uygun iklim koşullarının etkisi ile kür mevsimi 200 güne kadar çıkabiliyor.  Biz de Yalova’dan Havza’ya, Kızılcahamam’dan Pamukkale’ye kadar Türkiye’de yer alan çok sayıda kaplıcayı araştırdık. Nasıl gidilir,  nerede kalınır ve öne önemlisi hangi kaplıca neye iyi gelir?

Sinir Hastalıklarına Denizle’ Termal Tedavi

Yeşil bitki örtüsü ve bol oksijeni ile sağlık merkezi olan Denizli’dea çok sayıda kaplıca yer alıyor. DEnizli’deki kaplıcalar, başta sinir ve cilt olmak üzere, romatizmal rahatsızlıklar, kilo problemleri gibi sorunlar gibi çok sayıda rahatsızlığın çözümünde yardımcı oluyor. Bursa’da bulunan önemli kaplıcalar şunlar:

Polat Hotel Denizli Pamukkale, Karahayit Bolgesi

Pamukkale kaplıcalarının 33-35.5 derece civarındaki şifalı termal suyu kalp hastalıklarının yanı sıra; damar sertliği, tansiyon, romatizma, deri, göz, raşitizm, felç, sinir ve damar hastalıklarına iyi gelmesi nedeniyle tercih ediliyor. Pamukkale kaplıcalarının suyu içilmesi durumunda ise, böbrek kum ve taşlarında, idrar yolu iltihaplarında etkili oluyor.

 

Polat thermal hotel Aquapark,Acik kapali Termal havuzlar, Spa,Turk hamami,Dogal guzellikleri ile sizleri bekliyor.

Bize ulasin : 0258 271 4110-4111